מנהלת תחום צמי"ד | טובית לקס | 0507277179 | Homat.tsamid@gmail.com

שמי טובית לקס, תושבת השכונה מזה 5.5 שנים. בשנה האחרונה זכיתי להיות מנהלת תחום צמי"ד בשכונה. אני רואה חשיבות רבה בתפקידי ומרגישה שליחה של ממש עבור כל אותן משפחות מיוחדות שאחד מבני ביתן מתמודד עם צרכים מיוחדים.

אני רואה לנגד עייני את החשיבות ביצירת קהילה של תושבים עם צרכים מיוחדים ודומים ושילובה בשלל הפעילויות הקיימות במינהל במגוון התחומים השונים, במקביל להפעלת תכניות ייעודיות. אוכלוסיות האנשים עם הצרכים המיוחדים מגוונת מאוד ואני שמחה להיות האוזן הקשבת של הילדים, ההורים, המשפחות, המבוגרים והקשישים ואני כאן בשבילכם!

פעילות צמי"ד מיטבית בעיניי, הינה פעילות שוטפת בה ההורים הם שותפים פעילים בחשיבה וקידום העשייה בשכונה. השנה התחיל להירקם לו פורום "הורים יוצאים מן הכלל" שמטרתו, הובלה ומינוף של צמי"ד בשכונה. נשמח להצטרפות הורים נוספים שחשוב להם להיות חלק מהחשיבה והמינוף.

אנו פועלים על מנת לעודד את המשפחות והילדים להיות שותפים פעילים בפעילויות הפנאי שמציע המינהל הקהילתי. לשם כך אנו פועלים במספר מישורים: פתיחת חוגים ייעודים לילדי צמי"ד, קבלת הנחה לילדי צמי"ד בתשלום לחוגי המינהל, שילוב ילדי צמי"ד בחוגי המינהל השונים ועוד.

במקביל ובנוסף לפעילויות הייעודיות עבור משפחות צמי"ד אנו רואים חשיבות בהנגשת הפעילויות השוטפת של המינהל: פטור מתור, שמירת מקום בשורות הראשונות בהצגות ומופעים, הנגשה פיזית בבחירת מיקום הפעילויות, תכנון פעילויות המאפשרות לאנשים עם צרכים מיוחדים מגוונים לקחת חלק. כחלק מההנגשה וההתאמה לצרכים של ילדי צמי"ד, אחת לשבוע, בימי שני, הג'ימבורי יסגר לקהל הרחב, ויפתח עבור ילדי צמי"ד ואחיהם בלבד. הכניסה בתשלום וברישום מראש בלבד.

השנה, זכינו לפתוח מועדון נוער "יחדיו" לנוער צמי"ד. הנוער נפגש יחד עם המתנדבים אחת לשבועיים, לזמן של יחד, עשייה וכיף. המועדון מתאים לנוער צמי"ד החל מגיל 11.

כמו כן, אנו מפעילים משחקייה ייחודית לילדים עם צרכים מיוחדים מתוך רצון לתת מענה מיטבי ואיכותי לשעות הפנאי. המשחקייה המופעלת אחת לשבוע על ידי בנות נוער מתנדבות.  החל משנת הלימודים הקרובה תתקיים המשחקייה בימי רביעי באולם בית ספר "עופרים". המשחקייה מיועדת לילדי צמי"ד בגילאים 4-10. לפרטים ורישום יש לפנות לטובית.

יום א יום ב יום ג יום ד יום ה
"יחדיו"- מועדונוער צמי"ד

שלוחת אביגור

חוג חיות עם נגיעה טיפולית משחקיית צמי"ד באולם בית ספר עופרים
גימבורי סדנאות מתחלפות
דילוג לתוכן